Ivana Kampuš Polet v moj svet

• 0 Follower
  • 0 Leser
  • 0 Rezensionen

Inhaltsangabe zu „Polet v moj svet“ von Ivana Kampuš

Polet v moj svet je zbirka avtobiografsko obarvanih zgodb pesnice, pisateljice in prevajalke z idilične Tešinje v rožu. večinoma so napisane retrospektivno in bralca vračajo v čas, ko je pisateljica obiskovala Slovensko gimnazijo v Celovcu: najprej kot radovedna dijakinja, pozneje pa kot zavzeta profesorica angleščine in slovenščine, ki se je znala v svet otrok in mladostnikov vživeti tudi z ustvarjalno žilico. v zgodbah tako ne manjka pravljičnih elementov, izsanjanih čarovnikov, ki znajo v roke vzeti tudi tako banalne stvari, kot je kuhalnica, in čarobno lepih vil, v katere lahko človek ure dolge strmi z vso polnostjo svoje domišljije.

V zgodbe so praviloma vrinjeni fiktivni ali celo pravljični elementi, variacije že znanih pravljic ali pa celo »nove bajne izmišljije«. v drugem delu zbirke pa zaživijo zgodbe s Tešinje, odročne vasi v občini Šentjakob v rožu, ki jih avtorica opisuje pod šaljivim drobnogledom, obogatenim z ljubeznijo do narave in do vseh živih bitij. Malenkosti postanejo vidne in zanimive, skrivnosti pa otipljive.

Stöbern in Romane

Mein Herz in zwei Welten

Lousias Leben in New York, der Weg zu ihrem Ich mit allen Schwierigkeiten am Weg dort hin.. War sehr gut und immer spannend zu lesen

emma06

Der verbotene Liebesbrief

Ein etwas anderes Buch von Lucinda aber definitiv ein muss für alle Fans!!! Grandios 😍😍😍

diekleineraupe27

Wenn alle Katzen von der Welt verschwänden

Was gehört zum Überfluss

ulliken

Häuser aus Sand

Poetisch und wunderschön. Klare Leseempfehlung!

thisisher

Sieben leere Häuser

Ganz anders, aber gut anders.

hannipalanni

• Leserunden
  • Buchverlosungen
  • Themen
  • Was ist LovelyBooks?

Über Bücher redet man gerne, empfiehlt sie seinen Freunden und Bekannten oder kritisiert sie, wenn sie einem nicht gefallen haben. LovelyBooks ist der Ort im Internet, an dem all das möglich ist - die Heimat für Buchliebhaber und Lesebegeisterte. Schön, dass du hier bist! Mehr Infos

Buchliebe für dein Mailpostfach!

Hol dir mehr von LovelyBooks

Mit der Verwendung von LovelyBooks erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir und unsere Partner Cookies zu Zwecken wie der Personalisierung von Inhalten und für Werbung einsetzen.