Polet v moj svet

Polet v moj svet
Bestellen bei:

Zu diesem Buch gibt es noch keine Kurzmeinung. Hilf anderen Lesern, in dem du das Buch bewertest und eine Kurzmeinung oder Rezension veröffentlichst.

Auf der Suche nach deinem neuen Lieblingsbuch? Melde dich bei LovelyBooks an, entdecke neuen Lesestoff und aufregende Buchaktionen.

Inhaltsangabe zu "Polet v moj svet"

Polet v moj svet je zbirka avtobiografsko obarvanih zgodb pesnice, pisateljice in prevajalke z idilične Tešinje v rožu. večinoma so napisane retrospektivno in bralca vračajo v čas, ko je pisateljica obiskovala Slovensko gimnazijo v Celovcu: najprej kot radovedna dijakinja, pozneje pa kot zavzeta profesorica angleščine in slovenščine, ki se je znala v svet otrok in mladostnikov vživeti tudi z ustvarjalno žilico. v zgodbah tako ne manjka pravljičnih elementov, izsanjanih čarovnikov, ki znajo v roke vzeti tudi tako banalne stvari, kot je kuhalnica, in čarobno lepih vil, v katere lahko človek ure dolge strmi z vso polnostjo svoje domišljije.

V zgodbe so praviloma vrinjeni fiktivni ali celo pravljični elementi, variacije že znanih pravljic ali pa celo »nove bajne izmišljije«. v drugem delu zbirke pa zaživijo zgodbe s Tešinje, odročne vasi v občini Šentjakob v rožu, ki jih avtorica opisuje pod šaljivim drobnogledom, obogatenim z ljubeznijo do narave in do vseh živih bitij. Malenkosti postanejo vidne in zanimive, skrivnosti pa otipljive.

Buchdetails

• Sortieren:

Ähnliche Bücher für noch mehr Lesestunden

Gespräche aus der Community zum Buch

Neu

Starte mit "Neu" die erste Leserunde, Buchverlosung oder das erste Thema.

Stöbern in Romane

Was ist LovelyBooks?

Über Bücher redet man gerne, empfiehlt sie seinen Freunden und Bekannten oder kritisiert sie, wenn sie einem nicht gefallen haben. LovelyBooks ist der Ort im Internet, an dem all das möglich ist - die Heimat für Buchliebhaber und Lesebegeisterte. Schön, dass du hier bist!

Mehr Infos

Buchliebe für dein Mailpostfach