Jani Oswald Non minus ultra

• 0 Follower
  • 0 Leser
  • 0 Rezensionen

Inhaltsangabe zu „Non minus ultra“ von Jani Oswald

Jubilejna dvojezična pesniška zbirka izhaja ob 60-letnici Janija Oswalda. S svojimi številnimi pesniškimi zbirkami, od "Zaseke" (1985) do zbirke "Carmina minora/Carmina mi nora" (2016), se uvršča med najbolj samosvoje, jezikovno igrive in iskrive sodobne pesnike.

Jani Oswald je že v svoje prve pesniške umetnine vnesel številne formalno-tehnične in vsebinske poteze slovenskega in evropskega modernizma. Spoprijema se s perečimi družbeno aktualnimi vprašanji ter s svojimi verzi razbija številne predsodke, mite, tradicije, družbeno in individualno zakoreninjene strahove in z njimi povezano govorico. Naslov jubilejne zbirke je vsekakor tudi njegov pesniški program: "Non minus ultra" – nič manj kakor do skrajnega.
  • Rezensionen
  • Leserunden
  • Buchverlosungen
  • Themen
  • Was ist LovelyBooks?

Über Bücher redet man gerne, empfiehlt sie seinen Freunden und Bekannten oder kritisiert sie, wenn sie einem nicht gefallen haben. LovelyBooks ist der Ort im Internet, an dem all das möglich ist - die Heimat für Buchliebhaber und Lesebegeisterte. Schön, dass du hier bist! Mehr Infos

Buchliebe für dein Mailpostfach!

Hol dir mehr von LovelyBooks