Mila Markov Spanovic Mojoj Majci Spomenik

• 0 Follower
  • 0 Leser
  • 0 Rezensionen

Inhaltsangabe zu „Mojoj Majci Spomenik“ von Mila Markov Spanovic

Zbirka je pjesama MOJOJ MAJCI SPOMENIK skup lirskih zapisa koji svaki napose moze biti polaziste za ispricane zavicajne, egzistencijalne, ispovjedne i refleksivne price. Ima ovdje i ljubavnih i duhovnih motiva, a slika o rodnom zavicaju i onom uzem i sirem, gdje obitava, jasno predocava intenciju, adoptaciju i bezuvjetnu ljubav. Nastajale su u pauzi raznih iscekivanja, od onih na rezultate pokusanog prolaza pismenog ispita kojega bi radila cetiri sata, pa sve do onih hoce li prestati oni koji su se ustrijemili i dopustiti joj ono najbolje iz sebe izlucivati. Prvu je zbirku pisala dvojezicno, tj. svoju verziju pisanu svojim jezikom sama je prevodila na francuski, kako se ocitovala u predgovoru same, da bi ostala u jezicnoj kondiciji poslije gubitka sati nastave tog jezika, LIBERTAS MEA je objavljena i kao odgovor na neke nezeljene i neljudske dogodovstine, a pokazalo se i da je povod za jos vece iskljucivosti.

Stöbern in Gedichte & Drama

Kolonien und Manschettenknöpfe

Ein wirrer, irrer Lyrikband, der einen sprachlich durch die Bank weg in Atemberaubendes und Luzides entführt.

Trishen77

Brand New Ancients / Brandneue Klassiker

Ein Buch für alle, die Gedichte mögen, die ins Herz schneiden und doch mal was anderes wollen. Furchtbar realistisch und schön zugleich.

EnysBooks

Südwind

Zügiger und trotzdem intensiver Einblick in hochwertige Arbeiten diverser Haiku-Schreiberinnen und -Schreiber

Jezebelle

Jahrbuch der Lyrik 2017

Der ideale "rote Faden" zur aktuellen Kunst des Gedichteschreibens.

Widmar-Puhl

Gedichte

Wunderschöne Sammlung.

Flamingo

Quarter Life Poetry

Extrem wahr, extrem witzig, einfach nur cool! Definitiv etwas, das man mit Mitte 20 gelesen haben sollte!

Sumsi1990

• Rezensionen