Pedro Lenz Vārtsargs esmu es

• 0 Follower
  • 0 Leser
  • 0 Rezensionen

Inhaltsangabe zu „Vārtsargs esmu es“ von Pedro Lenz

Šummertāles mazpilsēta Šveices vidienē nav sevišķi pievilcīga – sabiedrības kontrolējošā acs ir modra, likuma roka – gara, savukārt narkotikas ir cieņā.
Tikko atgriezies no cietuma, gados vēl jau- nais, vientuļais un dzīves apbružātais Kīpers «es» – stāstījumā vēsta par savu dzīvi, par vēlmi to Šummertālē atkal ievirzīt normālās sliedēs un iekļauties sabiedrībā.
Viņš atrod gadījuma darbu, iemīlas o ciantē un pat aizbrauc ar mīļoto uz Spāniju, tomēr atkal un atkal ir spiests atgriezties pie pagātnes notikumiem. Romāns ir galvenā varoņa iekšējais monologs, kas, tāpat kā daudzi dzejnieka un rakstnieka Pedro Lenca teksti, veidots stāstījuma formā. Kīpers ir nerimtīgs stāstnieks, naivs un vienlaikus viltīgs šķelmis, kas balansē uz cerības un bezcerības robežas. Viņš dzīvo savos stāstos, iegrimstot tajos arvien vairāk un piedzīvojot vilšanos. Tā pama- zām noskaidrojas, kā šķietamie draugi viņu piekrāpuši un ievilkuši daudz lielākā afērā, padarot par galveno grēkāzi.
Bernes šveiciešu dialektā sarakstītais, narkotiku fonā ritošais mazpilsētas stāsts «Vārtsargs esmu es» ir rakstnieka Pedro Lenca izcils literārais sniegums – pilns traģikomiskas smeldzes.
Ieva Sproģe to līdzvērtīgi iztulkojusi, ļaujot personāžiem runāt viņu vecumam un sociālajai grupai atbilstošā sarunvalodas slengā. Šveicietis Kīpers tikpat labi varētu būt kāds no «Latviešu stāstus» turpinošiem personāžiem un dzīvot Latvijā.

Stöbern in Romane

Die Schlange von Essex

Dieses Buch wirkt nach. Eine Leseempfehlung bekommt es von mir auf jeden Fall.

Lesesumm

Kleine Stadt der großen Träume

Fantastisch!

DeMonSang

Und Marx stand still in Darwins Garten

Ein Buch, das still vor sich hin plätscherte. Nette Lektüre für zwischendurch, aber irgendwie hatte ich mir mehr Substanz erhofft.

Lakritzschnecke

Claude allein zu Haus

weihnachtlich und Tiergeschichte... was will man mehr?

Twin_Kati

Der Junge auf dem Berg

Ergreifender und erschütternder Roman über den Untergang eines jungen Menschen im Nationalsozialismus

Lilli33

In einem anderen Licht

Ein leises Buch, das gelesen werden sollte...

Svanvithe

• Rezensionen
  • Leserunden
  • Buchverlosungen
  • Themen
  • Was ist LovelyBooks?

Über Bücher redet man gerne, empfiehlt sie seinen Freunden und Bekannten oder kritisiert sie, wenn sie einem nicht gefallen haben. LovelyBooks ist der Ort im Internet, an dem all das möglich ist - die Heimat für Buchliebhaber und Lesebegeisterte. Schön, dass du hier bist! Mehr Infos

Buchliebe für dein Mailpostfach!

Hol dir mehr von LovelyBooks