TAN PRIFTI Fati i nje Gruaje: Das schicksal einer Frau (1)

(2)

• 0 Rezensionen
(1)
(1)
(0)

Inhaltsangabe zu „Fati i nje Gruaje: Das schicksal einer Frau (1)“ von TAN PRIFTI

Parathenie Kjo Histori bazohet ne ngjarje reale te diteve tona.Si Autor jam munduar ta pasqyroj sa me qarte Jeten e nje gruaje Shqiptare,qe mes enderrash,shpresash dhe mundimesh ,mundohet te mos e jap veten por te luftoj vazhdimisht duke e jetuar kete jete dhe duke perqafuar “Fatin” e saj.Ashtu sikurse kjo Histori dhe me te tille “Fat” jetojne edhe shume Gra te tjera qe perballen cdo dite te jetes me shume veshtiresi dhe mundime per te rritur femijet dhe per te mbajtur vetveten.Ne perballemi te gjithe me ngjarje te ndryshme ne jete sikurse edhe me “Fatin”tone,pikerisht jo te gjithe kemi te njejtin “Fat”,sikurse edhe cdo grua ne jete ka “Fatin”e saj.Dikush e jeton Jeten ne menyre me te rehateshme sepse edhe “Fatin”e ka ndryshe nga dikush tjeter qe gjithe jeten i duhet te “luftoj”.Edhe pse jetojme ne shekullin modern ,ka shume e shume njerez ne mbare boten qe jetojne mes vuajtjesh dhe mundimesh.Shpesh degjojme qe thojne “Fatin” si ta kerkosh, e gjen?A eshte kjo nje e vertet apo dicka e “shkruar” ,do te thoja?Vende te ndryshme ne mbare boten jetojne kohe dhe realitete te ndryshme,sikurse edhe ne Shqiperi ndodh nje gje e tille.Tjeter kohe ishte nen regjimin Diktatorial dhe tjeter kohe eshte sot ne Demokraci,por jeta e shume njerezve apo familjeve te ndryshme nuk ka ndryshuar shume sikurse ndodh edhe me jeten e Shpreses ne kete liber.Per me teper do ju sygjeroja te lexoni kapitujt e librit qe bazohen vertet nga jete reale te kohes se sotme ,mes ndjenjash dhe dhimbje.
  • Rezensionen
  • Leserunden
  • Buchverlosungen
  • Themen
  • Was ist LovelyBooks?

Über Bücher redet man gerne, empfiehlt sie seinen Freunden und Bekannten oder kritisiert sie, wenn sie einem nicht gefallen haben. LovelyBooks ist der Ort im Internet, an dem all das möglich ist - die Heimat für Buchliebhaber und Lesebegeisterte. Schön, dass du hier bist! Mehr Infos

Buchliebe für dein Mailpostfach!

Hol dir mehr von LovelyBooks