Niegodny skarb

Cover des Buches Niegodny skarb (ISBN:9783867036009)
Bestellen bei:

Zu diesem Buch gibt es noch keine Kurzmeinung. Hilf anderen Lesern, in dem du das Buch bewertest und eine Kurzmeinung oder Rezension veröffentlichst.

Auf der Suche nach deinem neuen Lieblingsbuch? Melde dich bei LovelyBooks an, entdecke neuen Lesestoff und aufregende Buchaktionen.

Inhaltsangabe zu "Niegodny skarb"

Hugo Hassel urodził się w Wigilię 1931 roku w Lipsku. Wkrótce stał się przykładem aryjskiej rasy- niebieskooki blondyn, nadzwyczaj inteligentny. Chłopiec szybko odkrywa, że jego ojciec życzył sobie kolejnej córki. Jest jeszcze Fritz, najlepszy przyjaciel Hugona, który bez słowa skargi znosi maltretowanie przez ojca. Ale Fritz w rzeczywistości nie istnieje. Podczas obowiązkowych badań lekarskich, przed przyjęciem do szkoły, u chłopca stwierdzone zostają zaburzenia osobowości. Od tej pory Hugonem, który chce jedynie cieszyć się swoim dzieciństwem, interesują się profesorowie Uniwersytetu Lipskiego. Jeden z nich, pracownik Oddziału dla Młodocianych Psychopatów z kliniki dziecięcej, planuje dla chłopca coś zgoła innego. Matka Hugona zostaje zmuszona do oddania syna. Profesor chce, po uprzednim zagazowaniu chłopca, zbadać jego mózg, co ma mu przysporzyć sławy i uznania. W tym celu fałszuje, w ramach narodowosocjalistycznej akcji eutanazji, w skrócie T4, formularz meldunkowy chłopca. W snach Hugona jawi się obóz śmierci „Sonnenstein” w Pirnie. A. Kozioł: „…Mam nadzieję, że powieść ta będzie powszechnie czytana. Od czasów młodości (kiedy to przeczytałem wiele książek na temat zbrodni nazistowskich) nigdy jeszcze nie spotkałem się z czymś tak wstrząsającym i poruszającym…” U. Hermann: „…W swojej książce opisuje Pan sfery naszej niemieckiej historii, które trudno jest zaakceptować. Mimo to powinniśmy być świadomi tego fragmentu naszych dziejów, który odcisnął się okrucieństwem i pogardą dla człowieka (…). Pańska książka na pewno się do tego przyczyni… W. Thierse: „…Uchwycił Pan w swojej książce bardzo ważny temat, który pozwala zarówno Panu, jak i nam spojrzeć w otchłań ludzkiego postępowania. Cieszyłbym się, gdyby Pańska książka została szeroko rozpowszechniona…”

Buchdetails

• Sortieren:

Ähnliche Bücher für noch mehr Lesestunden

Gespräche aus der Community zum Buch

Neu

Starte mit "Neu" die erste Leserunde, Buchverlosung oder das erste Thema.

Stöbern in Historische Romane

Was ist LovelyBooks?

Über Bücher redet man gerne, empfiehlt sie seinen Freunden und Bekannten oder kritisiert sie, wenn sie einem nicht gefallen haben. LovelyBooks ist der Ort im Internet, an dem all das möglich ist - die Heimat für Buchliebhaber und Lesebegeisterte. Schön, dass du hier bist!

Mehr Infos

Buchliebe für dein Mailpostfach