Egy tibeti szerzetes

Cover des Buches Egy tibeti szerzetes (ISBN: 9782970001683)
Bestellen bei:

Zu diesem Buch gibt es noch keine Kurzmeinung. Hilf anderen Lesern, indem du das Buch bewertest und eine Kurzmeinung oder Rezension veröffentlichst.

Auf der Suche nach deinem neuen Lieblingsbuch? Melde dich bei LovelyBooks an, entdecke neuen Lesestoff und aufregende Buchaktionen.

Inhaltsangabe zu "Egy tibeti szerzetes"

Szövegrészlet:
" Tanítvány: Mikor gondolt elöször arra, hogy szerzetes akar lenni? Gese: Kiskorom óta sokszor találkoztam sötétpiros ruhába öltözött szerzetesekkel, akik éppen visszatértek a nagy Lhászai kolostoregyetemekröl. Mindig is csodáltam öket. Alkalomadtán meglátogattam a közelünkben található nagy kolostort, és mindig csodálattal töltött el, amikor a szerzetesek vitáját figyeltem ( a vita ilyen értelemben egyfajta szertartás a szerzetesek között). Amikor tizenöt éves lettem, kezdtem megérteni, hogy a szerzetesi élet mennyire egyszerű, tiszta és hatékony. Láttam ezzel összehasonlítva az én életemet, amely olyan bonyolult volt, tele sok munkával, melynek sohasem láttam a végét. Ahhoz, hogy a közeli Dargye kolostorban iskolázott szerzetesnek tartsanak, minimum három vagy négy évet kell a három Lhászai kolostoregyetem valamelyikén tanulni, és a tudatot a Buddhadharmával megismertetni."

Buchdetails

• Sortieren:

Ähnliche Bücher für noch mehr Lesestunden

Gespräche aus der Community zum Buch

Neu
    Starte mit "Neu" die erste Leserunde, Buchverlosung oder das erste Thema.

Stöbern in Biografien

Was ist LovelyBooks?

Über Bücher redet man gerne, empfiehlt sie seinen Freunden und Bekannten oder kritisiert sie, wenn sie einem nicht gefallen haben. LovelyBooks ist der Ort im Internet, an dem all das möglich ist - die Heimat für Buchliebhaber und Lesebegeisterte. Schön, dass du hier bist!

Mehr Infos

Buchliebe für dein Mailpostfach